Клуж го преживеа пеколот во Глазгов и го нокаутира Селтик

Романскиот првак одигра фанатстичен меч, го победи шкотскиот гигант со 4:3 и ќе игра во финалето за настап во Лигата на шампионите.

Слични вести...