Коефициентите велат дека ќе биде чудо ако Македонија ја победи Словенија на стартот на ЕП

Македонската ракометна репрезентација денеска попладне ќе отпатува за Дебрецин, каде што ќе биде дел од Европското првенство. Македонија е во група со Словенија, Црна Гора и Данска, а непосредно пред тргнувањето, синоќа стигнаа лоши вести за нашиот тим.

Петмина од оние кои се дел од македонската експедиција се позитивни на последниот тест за корона-вирусот, што значи дека тие нема да патуваат за Унгарија. Засега не се знае дали тие петмина се ракометари или дел од стручниот штаб, но јасно е дека ова е голем проблем за нашиот тим во пресрет на континенталниот собир.

Во првото коло, Македонија в четврток ќе игра против Словенија, а коефициентите во Sport Life велат дека противниците се апсолутни фаворити. Победа на Словенија вреди со коефициент 1.10, додека за Македонија да се радува, квотата е дури 9.50. За нерешено, квотата е дури 15.

Во Sport Life сега на понудатата ги има коефициентите дури за 12 меча кои ќе се играат во првото коло на ЕП, а за оние кои сакаат да играат на тоа колку бодови ќе освои Македонија во групата, колку пенали и исклучувања ќе бидат досудени за нашата селекција и уште еден куп други интересни игри, може да проверите ТУКА. 

- Оглас -

Најнови вести