Кога е „зорт“, можат да соработуваат – Англиските гиганти се здружија за експресно да си ги вратат играчите од Бразил

Заеднички чартер платија Манчестер јунјатед и Сити, Ливерпул и Челзи за да ги имаат на располагање своите фудбалери веднаш по мечот меѓу Бразил и Уругвај.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *