Кога ќе се спомене фудбал Германија е страв да те фати, ама ние стравот го прегрмевме во Дуисбург

Четирикратен светски првак, трипати шампион на Европа, 25 медали од големите натпреварувања, стотици легенди од калибарот на Франц Бекенбауер, Герд Милер, Боноф, Штилике, Румениге, Матеус, Клинсман... вечерва пак ќе ни биде ривал

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *