Кој да брои кога Ливерпул гради акција за гол, неверојатна е низата на прецизни пасови (Видео)

Луис Дијас, големото засилување на Ливерпул, го постигна голот првенец за 19-кратниот англиски шампион, а на акцијата за третиот гол во победата од 3:1 против Норвич имаше точно 34 прецизни додавања без прекин на играчите на домашниот тим.

https://twitter.com/LFC/status/1495733037790687239?s=20&t=dr8vw56G64KG947qeg_N9A

Дијас беше стрелец на последниот гол за Ливерпул и прв за него во новиот клуб. Гигантот направи пресврт и по негативата од 0:1 на стартот на второто полувреме со головите на Мане, Салах и Дијас славеше со 3:1.

 

- Оглас -

Најнови вести