Кој друг ако не Карим Бензема – Неверојатниот Французин погоди на 600-тиот меч за Реал (ВИДЕО)

Карим Бензема го игра 600-тиот меч за Реал Мадрид, а го круниса со гол против Манчестер сити. Гостите по двата шока, сега имаат негатива од 2:1.

Одлично нафрлена топка од Менди, по што неверојатниот Французин ја погоди мрежата на Едерсон и ја врати неизвесноста.

- Оглас -

Најнови вести