Комитите им приредија фешта на ракометарите на Вардар 1961 после победата во Битола (Видео)

Победата на Вардар 1961 на гостувањето кај Еурофарм Пелистер, најверојатно го одлучи шампионот во домашното првенство на три кола до крај, па затоа и голема беше радоста кај поддржувачите на Црвено-црните после слаткиот триумф извојуван на гостински терен.

Навивачката група Комити беше присутна и во Битола, но вистинска фешта имаше доцна синоќа пред СЦ „Јане Сандански“, кога ракометарите се вратија од Битола.

Погледнете ТУКА како изгледаше пречекот.

- Оглас -

Најнови вести