Компјутерот пресмета колкави се шансите Македонија да заврши втора во групата

По комплетирање на осум од десетте кола во квалификациите за Светското првенство, направена калкулација која селекција колкави шанси има биде во трка за Мундијалот.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *