Кралот на „циганите“ побара од Роналдо и останатите играчи на Манчестер јунајтед да се пензионираат (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед има уште една сезона за заборав откако со вчерашниот дебакл против Брајтон и официјално ги загубија сите шанси за пласман во Лигата на шампионите.

Тимот од „Олд Трафорд“ вчера беше демолиран на гостински терен со 4:0, а еден од најдобрите светски боксери, Тајсон Фјури попознат како „Кралот на циганите“ едноставно му дојде преку глава од ваквата игра и бледите настапи.

„Јас заминав во пензија, но треба и играчите на Манчестер јунајтед да се пензионираат“ кажа меѓудругото Фјури.

- Оглас -

Најнови вести