Крава прекина фудбалски меч во земјата која е двократен светски шампион (Фото)

Необична ситуација се случи на натпреварот Прогресо – Вондерерс од уругвајската аматерска Сока лига бидејќи мечот беше прекинат неколку минути откако на теренот влезе крава, која си се шеташе околу фудбалерите и бараше трева за јадење. Навистина ова е голем срам за фудбалот во земјата која во минатото двапати била светски првак.

- Оглас -

Најнови вести