Кристијано: Мојот гол беше најубав

Кристијано Роналдо вели дека му честита на поранешниот клупски колега Лука Модриќ за наградата најдобар фудбалер на светот за минатата сезона во изборот на Светската фудбалска федерација ФИФА, но не се согласува и со изборот за гол на годината.

Погодокот со „ножички“ на Португалецот во четвртфиналето од Лигата на шампионите против Јувентус, беше кандидат за гол на годината, но наградата „Пушкаш“ ја доби Мохамед Салах од Ливерпул.

„Ако треба да бидеме искрени, мојот гол беш најубав. Но, животот е таков, некогаш победуваш, некогаш губиш. Не сум налутен. Она што ме интересира е да бидам на истото ниво како во претходните 15 години од мојата кариера. Инаку, му честитам на Модриќ за наградата. Многу добро“ – рече Роналдо, кој додаде дека во Торино се чувствува комотно и му се допаѓа градот, но му се допаѓале и Мадрид и Шпанија, а му се допаѓаат и Грција, САД, и други земји во кои би сакал да патува.

- Оглас -

Најнови вести