Кристијано Роналдо собори нов рекорд, Ал-Наср лесно победи (Видео)

Екипата на Ал-Наср забележа нова победа во првенството на Саудиска Арабија, откако на гости го совлада составот на Ал-Вехда со 1-3. Победникот на мечот беше решен уште во првото полувреме, кога Талиска и Ал-Амри прецизно стрелаа во противничката мрежа.

Во второто полувреме погоди и Кристијано Роналдо за зголемување на водството на 0-3, што за него беше 350-ти гол на гостински терен во кариерата. Португалецот со ваквото постигнување запиша нов рекорд крај своето име.

До крајот на мечот домашните само намалија на 1-3 преку Анселмо.

- Оглас -

Најнови вести