Кулибали даде прекрасен гол, навивачите на Челзи ја мразат песната што сами му ја измислија (Видео)

Калиду Кулибали го постигна голот првенец во дресот на Челзи, а погоди во 19. минута против Тотенхем и тоа на извонреден начин и предизвика интересна дебата на социјалните мрежи.

Сенегалецот погоди со волеј од десеттина метри и со неговиот деби гол за Сините, Челзи води со 1:0 по првото полувреме.

Голот е одличен, но и предизвика комична дебата меѓу симпатизерите на клубот до Лондон.

Дел од навивачите на Челзи постојано му пејат песна на Сенегалецот, откако тој пристигна во Лондон од Наполи, а не им легна баш на сите симпатизери како што се очекуваше, туку напротив се пголем број се шегуваат и бараат од Кулибали да не дава голови, за да не ја слушаат песната.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести