Куртоа заспа, Шене со еврогол го зачини подвигот на Ајакс (Видео)

Младиот тим на Ајакс му држи фудбалски час на европскиот првак и веќе води со 4-1 на „Сантијаго Бернабеу“, по што е на прагот на четврт-финалето во ЛШ.

Слични вести...