Кузнецова покажа како изгледа тестирање за Коронавирус (Видео)

Искусната руска тенисерка, Светлана Кузнецова, објави видеоснимка на која се гледа како изгледаше нејзиното тестирање за Коронавирус. Доколку не сте знаеле како изгледа земање брисеви, 34-годишната Русинка најсликовито ви покажува.

Здравствениот работник во специјално одело зема два бриса, најпрво од ноздрвите, а потоа и од грлото на Кузнецова. Тенисерката брзо ги доби резултатите и тие беа негативни, што значи дека не е заразена. Светлана на сите пријатели им порача да се чуваат и им посака да останат здрави.

https://www.instagram.com/p/B93zq2knjDu/?utm_source=ig_web_copy_link

- Оглас -

Најнови вести