Квотите на денот најавуваат голеада на португалското мегадерби

Редовната содржина од Sport Life, Квоти на денот, ни носи три возбудливи натпревари коишто заедно искомбинирани имаат квота од 9.03.

Како најинтересен се издвојува дуелот меѓу португалските великани Порто и Бенфика, кои ќе се соочат во осминафиналето од Купот на оваа држава.

За да видиме еден гол во првото и најмалку три во текот на сите 90 минути, има квота од 2.15.

Бешикташ, пак, ќе ги пречека Јаховиќ и Ѓозтепе, а домаќинот да не загуби и притоа да видиме најмалку по еден гол во двете мрежи има квота од 2.00.

Андерлехт е фаворит во мечот од Белгискиот куп против Кортјик, а коефициентот од 2.10 е понуден за домашен триумф, проследен од два до четири погодоци.

- Оглас -

Најнови вести