Квотите најавуваат нов пораз на македонските ракометари и утре против Холандија

Македонскиот ракометен национален тим, со убедлив пораз од Норвешка го почна настапот на Светското првенство, а ако се суди според квотите во обложувалницата Sport Life, и утре против Холандија избраниците на Кирил Лазаров тешко ќе дојдат до победа.

Квотата за победа на Холандија е 1.25, додека за Македонија е дури 5.50. Хендикеп границата е поставена на 3.50 голови разлика.

Границата за број на голови на Македонија е поставена на 28.5, а за Холандија на 32.5. Против Норвешка примивме 39 гола, утре мора одбраната да биде на повисоко ниво ако сакаме да приредиме изненадување.

- Оглас -

Најнови вести