Ла Лига дочека рекорд без Меси и Роналдо – Јунакот е Бензема со 8 гола и 7 асистенции

До вчера во овој миленуим во шпанското првенство немало играч со ефект од 8 гола и 7 асистенции во првите шест кола.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *