Лајпциг игра пријателски меч, Елмас не е во составот

Елиф Елмас доби одмор, и не е во составот на Лајпциг на пријателскиот меч против швајцарски Сент Гален кој се игра попладнево, па дебито во дресот на Црвените бикови ќе го има во друга прилика.

Официјалната информација од клубот е дека Елмас и Дани Олмо добиле одмор и затоа не играат, а го нема ни Тимо Вернер кој е во завршна фаза во преговорите за преселба во лондонски Тотенхем.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести