Лавовите со предност, на 45 минути се од одбрана на трофејот во Купот (Видео)

Македонија Ѓорче Петров води со 1-0 по првото полувреме во финалето на Купот на Македонија против новиот првак Струга Трим Лум.

Филип Мишевски од пенал беше стрелец на единствениот гол во првите 45 минути. Лавовите лани го освоија трофејот во купот, па се наоѓаат на едно полувреме од одбрана на пехарот и вкупно трета куп титула во клупската историја.

 

- Оглас -

Најнови вести