Лазаров со Нант почна со пораз во Лигата на шампионите

Нант стартуваше со пораз од Флензбург во новото издание од ракометната Лига на шампиони, пред својата публика европскиот вицепрвак загуби со 34-31. Нашиот капитен Кирил Лазаров одигра скромен меч, реализираше само два гола, па во редовите на Нант се почувствува неговиот недостаток на голови.

Во останатите мечеви од денешната програма, Целје загуби дома од Скјерн со 26-27,  додека Висла Плок оствари голем триумф над Тун со 34-24.

 

- Оглас -

Најнови вести