Леброн се скара со навивачите на Лејкерс

Леброн Џејмс летово го направи најголемиот трансфер во НБА лигата, откако реши да си замине од Кливленд и потпиша за Лос Анџелес Лејкерс. Тимот од „градот на ангелите“ се надева дека сезонава повторно ќе го врати стариот шампионски сјај и дека ќе може да се бори за трофејот.

Освен Леброн, во дресот на Лејкерс сезонава ќе бидат и Мек-Ги, Рондо,Бисли, Бел, Харт, Инграм и уште неколку квалитетни играчи, кои треба да бидат гаранција за успешна сезона. Првиот меч на Лејкерс ќе биде на 19 октомври и тоа на гости кај Портланд.

Како што се најавува, Леброн на овој меч ќе настапи во нови патики, специјално направени за дебито. Токму патиките се причина за навивачите на Лејкерс да му се налутат на Џејмс. Патиките во кои ќе игра Леброн се во клупските бои на Кливленд. Со овој потег, Леброн сака да се оддолжи на својот матичен клуб, но со тоа го нанесе врз себе гневот на фановите на Лејкерс.

- Оглас -

Најнови вести