Легендата се изнервира: Хајден крши коски, не игра фудбал (Видео)

Грем Сунес се изнервира по опасниот старт на Ајзак Хајден врз Денис Прает, по кој играчот на Њукасл беше оправдано исклучен и го остави на цедило својот тим против Лестер.

Хајден го покоси Белгиецот во финишот на првото полувреме и доби директен црвен картон, а со десетмина играчи на теренот Њукасл прими уште четири гола и загуби со 0:5 од популарните Лисици.

„Хајден тргна да крши коски. Вака не смее да игра ниту еден играч. Ја оштети екипата непотребно во зона што не е опасна за голот на Њукасл“, рече легендата на Ливерпул за „Скај спорт“.

Хајден и лани имаше сличен и опасен „излет“ кога по неговиот старт настрада Џош Марфи од Кардиф. Стартот за црвен картон на Хајден можете да го погледнете ОВДЕ.

- Оглас -

Најнови вести