Левандовски утна празен гол од еден метар (Видео)

Роберт Левандовски нема по добро да го памти јубилејниот стоти меч во дресот на полската репрезентација. Полска загуби во пријателски меч од Чешка со 0-1, а потегот по кој ќе се памти средбата го направи токму славеникот Левандовски.

Голгетерот на Баерн Минхен, кој немилосрдно ги тресе мрежите на противниците, овојпат се посрамоти. По една акција на Полска, Левандовски се најде во ситуација од еден метар да погоди во празната мрежа, но не успеа.

- Оглас -

Најнови вести