Лидерот од Неапол гази сè пред себе, стигна со десетка без примен гол на последните три меча во Серија А (Видео)

По двата триумфи од по 4:0 против Удинезе и Сампдорија, вечерва Наполи го победи Калјари со 2:0 и се врати на врвот.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *