Лига на шампиони во живо: Тајсон и Фелаини го имаат последниот збор (Видео)

93-та минута – Гоооооооооолллллл Хофенхајм – Шахтар 2-3 – Тајсон им донесе радост на Украинците во последните мигови од дуелот со Хофенхајм за победа од 3-2.

91-та минута – Гоооооооооолллллл – Манчестер јунајтед – Јанг бојс 1-0 – Маруан Фелаини е таличен за Манчестер јунајтед. Со победнички гол го носи англискиот тим во осминафиналето во ЛШ.

https://www.dailymotion.com/video/x6xy9j4

83-та минута – Гоооооооооолллллл Лион – Манчестер сити 2-2 – Брзо се одвиваат работите на „Стад Жерлан“. Агуеро со гол повторно израмни, сега на 2-2.

81-та минута – Гоооооооооолллллл Лион – Манчестер сити 2-1 – Максвел Корне повторно му носи предност на францускиот првак против гостите од Англија. Сега е идентично како и резултатот од првиот меч, кога Лион славеше со 2-1.

77-та минута – Гоооооооооолллллл Баерн – Бенфика 5-1 – Ветераните го спасуваат Нико Ковач. По двата гола на Робен и на Левандовски, се запиша и Франк Рибери за убедлива предност на Баварците во Минхен.

63-та минута – Гоооооооооолллллл Лион – Манчестер сити 1-1 – Лапорт погоди со глава, а англискиот првак брзо се врати во игра по негативата на „Стад Жерлан“.

https://www.dailymotion.com/video/x6xy8d7

59-та минута – Гоооооооооолллллл Рома – Реал Мадрид 0-2 – Лукас Васкес рутински погоди од близина по асистенцијата на Карим Бензема.

59-та минута – Гоооооооооолллллл Јувентус – Валенсија 1-0 – Кристијано Роналдо му подготви сè на Марио Манџукиќ, а Хрватот лесно постигна гол за предност на „старата дама“.

55-та минута – Гоооооооооолллллл Лион – Манчестер сити 1-0 – Корне ја затресе мрежата на англискиот тим, а лавовите од „Жерлан“ се незгоден ривал за Манчестер сити. Ги победија во Англија и сега водат со 1-0 на домашен терен.

51-ва минута – Гоооооооооолллллл Баерн – Бенфика 4-1 – Два Левандовски, два Робен за убедлива предност на Баерн од 4-1 против Бенфика.

https://www.dailymotion.com/video/x6xy7t4

47-ма минута – Гоооооооооолллллл Рома – Реал Мадрид 0-1 – Герет Бејл искористи грешка во одбраната на домаќините и казни со водечки гол за актуелниот европски првак.

https://www.dailymotion.com/video/x6xy7hv

46-та минута – Гоооооооооолллллл Баерн – Бенфика 3-1 – Фернандес постигна прв гол за Бенфика во Минхен само што влезе во игра. Може ли Баерн повторно да прокоцка огромна предност?

40-та минута – Гоооооооооолллллл Хофенхајм – Шахтар 2-2 – Германците никогаш не се предаваат, а Зубер со погодок во финишот на првото полувреме ја анулира негативата од 0-2.

36-та минута – Гоооооооооолллллл Баерн – Бенфика 3-0 – Левандовски му се приклучи на Робен, а на Бенфика ѝ се заканува бродолом во Минхен.

https://www.dailymotion.com/video/x6xy63x

31-ва минута – Гоооооооооолллллл Баерн – Бенфика 2-0 – Робен има шоу на „Алијанц арената“. Со легендарните удари во негов стил, веќе постигна два гола за Баерн за половина час игра во Минхен.

https://www.dailymotion.com/video/x6xy5s3

17-та минута – Гоооооооооолллллл Хофенхајм – Шахтар 1-2 – Се разбудија и домаќините, а најдобриот стрелец на Хофенхајм, Андреј Крамариќ, намали на 1-2 со прекрасен удар.

15-та минута – Гоооооооооолллллл Хофенхајм – Шахтар 0-2 – Тајсон е немилосрден, а Украинците експресно поведоа со 2-0 во Германија.

14-та минута – Гоооооооооолллллл Хофенхајм – Шахтар 0-1 – Исмаили е еден од најдобрите бекови во ова издание на Лигата на шампионите, а повторно погоди за предност на гостите.

https://www.dailymotion.com/video/x6xy4x0

13-та минута – Гоооооооооолллллл Баерн – Бенфика 1-0 – Во свој стил со „фелш“ од страна Робен му носи предност на германскиот шампион против Португалците.

https://youtu.be/b27m3r5luLE

81-ва минута – Гоооооооооолллллл ЦСКА – П’лзењ 1-2 – Лукаш Хејда беше прецизен за комплетен пресврт во Москва. Сега гостите водат со 2-1, откако губеа со 1-0 по првото полувреме. И сега П’лзењ е поблиску до третото место во групата и настап во Лигата на Европа.

72-ва минута – Гоооооооооолллллл АЕК – Ајакс 0:2 – Блиц-криг на Душан Тадиќ во Атина. Српскиот интернационалец повторно погоди и во кус рок од само 4 минути му носи голема предност на Ајакс во Атина.

https://www.dailymotion.com/video/x6xy2fk

68-ма минута – Гоооооооооолллллл АЕК – Ајакс 0-1 – Гостите од Амстердам поведоа во Атина со погодокот на Душан Тадиќ од белата точка. Дополнителна предност за Холанѓаните е и исклучувањето на Марко Ливаја, кој е директен виновник за пеналот.

https://www.dailymotion.com/video/x6xy2d7

Роман Прохаска постигна ефектен гол за П’лзењ, екипата која израмни на 1-1 против ЦСКА во Москва, а погодокот беше таман за играчот од средниот ред на гостите да се “извади“ за непогодениот пенал во првото полувреме.

Прохаска лошо го изведе ударот од белата точка во 44-тата минута, Акинфеев лесно одбрани, но голманот на ЦСКА беше немоќен по ефектниот удар на Роман во 56-тата минута.

- Оглас -

Најнови вести