Лион се „лизна“ против Нант

Лион пред домашна публика ремизираше со Нант при конечни 1-1. Фаворитот не реализираше доста шанси, вклучувајќи и пенал во 80-тата минута кој го промаши капитенот Набил Фекир, што на крајот ги чинеше домаќините три бода.

Младиот Оуар донесе предност за Лион во 22-та минута, а до израмнувачкиот погодок Нант стигна дури во 62-та минута преку Бошила. До крајот на средбата Лион можеше да оствари победа, но ударот од белата точка на Фекир го одбрани Татарусану.

РЕЗУЛТАТИ ЛИГА 1:

Анжер – Гингамп 0-1

Каен – Амиен 1-0

Лион – Нант 1-1

Реимс – Бордо 0-0

Стразбург – Дижон 3-0

 

 

- Оглас -

Најнови вести