Ливерпул го „гази“ сити а водство му донесе стоперот кој на последните средби е поефикасен од Салах (ВИДЕО)

Ливерпул води со 2:0 против Манчестер сити во полуфиналето од ФА Купот. Со головите на Ибрахима Конате и Садио Мане (18′).

Дефанзивецот, за кого ова е трет гол на последните три натпревари, ѝ е поефикасен и од Мохамед Салах, ја погоди мрежата на противникот во деветтата минута.

Тој најдобро се снајде по изведениот корнер на Енди Робертсон и донесе голема радост за навивачите на Ливерпул.

- Оглас -

Најнови вести