Ловрен како врвен голгетер ги насамари Триколорите за водство на Хрватска (видео)

Репризата од финалето на последниот Мундијал засега оди во корист на Хрватите по голот на Дејан Ловрен во 17-тата минута. Искусниот дефанзивец на Зенит одлично се снајде во мешаницата пред голот на Љорис, па по реакцијата како врвен голгетер изгради простор за удар и ја затресе мрежата на светскиот првак.

- Оглас -

Најнови вести