Лудо танцување на тренер кој освои важен трофеј во рагби (Видео)

Откако новозеландската екипа Крусејдерс трети пат во низа освои титула во Супер рабги шампионатот, тренерот Скот Робертсон, приреди вистинско шоу на теренот во Крајстчрч при прославата. Робертсон е тренер кој има хет-трик во ова натпреварување, па од среќа не знаеше што да направи, па почна да се врти и на глава.

Погледнете како танцува тренерот на Крусејдерс:

- Оглас -

Најнови вести