Лука и Јанис се тркаа со поени, во финишот ги засени Ол-стар ѕвездата на Бакс

Адетокумбо со 31 поен беше прв стрелец на дербито ноќеска, Дончиќ е веднаш зад него со 28 поени, но мечот го реши Крис Мидлтон

Слични вести...