Магија на голот на Вардар – три одбрани за 5 секунди (Видео)

Голманот на Вардар, Дејан Милосављев беше еден од најзаслужните што Вардар победи на гости кај европскиот првак Монпелје. Милосављев имаше 15 одбрани, а посебно впечатливи беа трите одбрани во низа, во 24 минута, при резултат 9:9.

https://youtu.be/qPJtEGZkUr8

- Оглас -

Најнови вести