Магијата на Нуњес за која долго ќе се збори: Првиот гол на Уругваецот е нешто за што многумина сонуваат (Видео)

Кога дојде во Ливерпул, Давин Нуњес се најде на мета на дел од фановите поради неговите неколку чудни промашувања. Сепак, тоа е и нормално за некој што доаѓа во нова средина и му е потребно време да се адаптира.

Нуњес денеска дебитираше во Премиер лигата и веќе постигна гол што ќе се врти на најавните шпици. Мохамед Салах центрираше, а Нуњес во трк успеа да се намести и со петица да ја удри топката и да го матира домашниот голман.

- Оглас -

Најнови вести