Македонија У-17 поразена од Русија

Репрезентацијата на Македонија за фудбалери до 17 години (родени 2002 година и помлади) со пораз од 0-1 од Русија го почна настапот на Купот на федерациите во Летонија. Одлучувачкиот гол на теренот во Јелгава, руските млади јуниори го постигнаа во 55-тата минута.

Истовремено, Финска ја порази домашната Летонија со 2-0. Летонците се следен противник на „црвено-жолтите“. Дуелот се игра задутре, попладнто од 15 часот, во Слока. Третиот настап на Македонија на турнирот ќе биде на 29-ти септември, повторно во Јелгава, кога со почеток во 11 часот силите ќе си ги одмерат со врсниците од Финска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести