Македонија во топ-10 со најмногу неуспешни обиди за пласман на ЕП или СП

Нашата фудбалска репрезентација одигра 7 квалификациски циклуси за настап на Европско првенство и шест за пласман на Мундијалите, засега сите без ефект.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *