Манчестер ј. стави крај на серијата на Вотфорд (Видео)

Манчестер јунајтед славеше со 2:1 на гостувањето кај Вотфорд, во меч на кој заврши перфектната низа на домаќините во новата сезона од Премиер лигата. „Црвените ѓаволи“ започнаа силовито уште и уште во првото полувреме стигнаа до предност од 2:0.

Ромелу Лукаку погоди во 35 минута, а само три минути подоцна погоди и дефанзивецот Крис Смолинг. Во второто полувреме Вотфорд успеа само да даде почесен гол преку Креј во 65 минута. До пред овој меч, Вотфорд имаше четири победи во четирите средби, но тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо ја најде вистинската против игра.

Со оваа победа, Манчестер стигна до 9 бода, додека Вотфорд и покрај поразот, е во горниот дел од табелата, односно на 4 место.

https://youtu.be/gQ4C9zUBFuo

- Оглас -

Најнови вести