Масовна тепачка во БиХ на женски фудбал: 15 жолти, два црвени картони и едно модро око (фото)

Женските екипи на Либеро Горажда и Сана вчера ги одмерија силите во пресметката преку која се обезбедуваше пласман во женскта Премиер лига на Босна и Херцеговина. Сана триумфираше со 5-3 и ќе игра во елитата, меѓутоа мечот неколкупати претрпе прекин поради физички пресметки на фудбалерите од двете екипи.

Крајниот епилог од буквалната битка е 15 жолти, два црвени картони и едно модро око. Елмина претрпе потрес на мозокот, но од клубот потврдија дека нема посериозни последици.

- Оглас -

Најнови вести