Медведев за 69 минути го збриша и Рубљов за титула во Дубаи

Русинот Данил Медведев триумфираше на турнирот во Дубаи, откако во финалето го надигра сонародникот Андреј Рубљов со 6-2, 6-2 во меч кој траеше само еден час и девет минути.

За популарниот Медо, ова е трет освоен турнир по ред, и потврдува дека е во одлична форма периодов, нешто што се виде и вчера кога со 2-0 во сетови го победи Новак Ѓоковиќ.

- Оглас -

Најнови вести