Мекгрегор и со скршена нога се силеше, а потоа во рингот влезе жената на Појре (Фото)

Конор Мекгрегор трет пат во третиот меч загуби од Дастин Појре, откако си ја скрши ногата непосредно пред крајот на првата рунда. Ирецот лошо згазна на левата нога и се здоби со скршеница, поради која борбата мораше да биде прекината, а Појре повторно беше прогласен за победник.

Иако седеше со скршена нога во рингот, Мекгрегор не престана да провоцира и да навредува. Освен стандардните навреди кон противникот, Мекгрегор овојпат реши да ја навредува и жената на Појре.

„Ова уште не е готово. Ќе го решиме ова и надвор од рингот. Не ми е гајле. Твојата жена ми праќаше приватни пораки. Еј мала, јави ми се. добро изгледаш…“, провоцираше Мекгрегор.

Тогаш во рингот влезе и жената на Дастин Појре, Џули, која не беше задоволна од таквото однесување на Мекгрегор. Џули се доближи до Конор и му покажа среден прст, што доволно зборува какво е нејзиното мислење за Ирецот.

- Оглас -

Најнови вести