Менди е на терапија и на седумдневна суспензија

Бенџамин Менди го налути тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, и поради недисциплина е отстранет од тимот на една седмица.

Менди е повреден, оди на терапија, но повторно има проблеми и со недисциплината, нешто што не минува кај Гвардиола. Единствениот класичен лев бек во составот на Сити играше одлично, но се повреди и потоа задоцнил на закажаната терапија цели три часа, по што добил и суспензија од шпанскиот стратег.

Менди е познат по бунтовниот карактер, а сега нема да биде со тимот до следниот викенд.

- Оглас -

Најнови вести