Меси и Роналдо прв пат заедно снимија реклама

Аргентинецот Лионел Меси и Кристијано Роналдо се фудбалерите чие ривалство трае дури 15 години во светскиот фудбал. Многупати Меси и Роналдо ги споредуваа во најразлични категории. Тие беа главните ривали и секогаш беа наспротивната страна еден кон друг.

За прв пат, овие две суперѕвезди се најдоа во ист тим и тоа во во тимот на модниот бренд „Луи Витон“. И Меси и Роналдо во исто време на социјалните мрежи објавија иста фотографија и тоа како двајцата играат шах.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leo Messi (@leomessi)

- Оглас -

Најнови вести