Лео се израмни со легендата Раул

Лигата на шампионите само што започна, а Лионел Меси веќе достигна еден рекорд. Со погодокот против ПСВ Ајндховен, Меси се израмни со легендарниот напаѓач на Реал, Раул Гонзалес.

Тоа се двајцата играчи кои успеале да дадат барем по еден гол во 14 последователни сезони во Лигата на шампионите. На „Камп ноу“, Аргентинецот погоди од слободен удар за радост на домашните фанови. ПСВ е јубилејниот 30-ти клуб против кој Лео постигнува погодок во елитната лига на УЕФА.

 

- Оглас -

Најнови вести