Меси загуби со службен резултат – Абидал останува спортски директор на Барса

Ерик Абидал останува спортски директор на Барселона е одлуката на првиот човек на клубот Хоозеп Бартомеу по итниот состанок што вечерва беше одржан вечерва.

Бартомеу му ветил на Абидал дека многу брзо ќе биде и разрешена кризата со ангажман на нов напаѓач. Најавено е дека замена за повредениот Луис Суарес ќе биде шпицот на Хетафе Абе Родригес.

Во Барселона пукна голема криза во односите меѓу фудбалерите и дел од раководството. Абидал ги критикуваше играчите дека и тие се виновни за отказот што го одби Ернесто Валверде, а Меси му одговори откако претходно се скара со Жарарт Пике.

Новиот тренер Кике Сетјен вели дека го интересира само фудбал, а не работи што се случуваат надвор од теренот. Сепак, Бартомеу пресече со поддршка за Абидал, нешто што веројатно нема да му се допадне на Меси.

 

- Оглас -

Најнови вести