Милосављев во идеалниот тим на колото во ЛШ

Голманот на Вардар, Дејан Милосављев е избран за најдобар голман на колото во Лигата на шампионите. Новиот чувар на мрежата на „црвено-црните“ ги освои симпатиите по мечот против Монпелје, во којшто Вардар оствари сензационална гостинска победа над актуелниот европски првак.

Милосављев направи тројна одбрана, со што влезе и во топ 5 одбрани во ова коло, а вкупно забележа 15 интервенции.

Идеален тим во првото коло:

Голман: Дејан Милосављев (Вардар)

Лево крило: Гудјон Валур Сигурдсон (Рајн Некар Левен)

Лев бек: Нико Ронебрг (Кокс)

Среден бек: Сандро Обрановиќ (Мешков Брест)

Десен бек: Алекс Душебаев (Киелце)

Десно крило: Алекс Гомез (Барселона)

Кружен напаѓач: Јаник Колбахер (Рајн Некар Левен)

 

- Оглас -

Најнови вести