Модриќ ги разбуди светските вицешампиони – Хрватска, Англија и Чешка се осминафиналисти на ЕП

Капитенот на Коцкестите даде гол и имаше асистенција во второто полувреме за победа од 3:1 против Шкотска, а и покрај поразот од Гордиот Албион, и Чесите одат понатаму.

Слични вести...