Молк на „Ванда Метрополитано“, Бразилците имаа шоу при прославата на погодокот за Реал (Видео)

На Реал Мадрид му беше потребно помалку од 20 минути за да постигне гол на гостувањето кај Атлетико Мадрид во градското дерби. Бразилецот Родриго постигна атрактивен погодок по асистенција на Чуамени, а потоа следуваше шоу на прославата за погодокот.

- Оглас -

Најнови вести