Со квотите на денот во Sport Life може да се обложите и на Италија и на Шпанија

Денешните три предложени квоти на денот во Sport Life се посветени на првото полуфинале од завршницата во елитната Лига на нации, тоа е дуелот на Италија и Шпанија.

Иако трите предлози се различни и во некој се фаворизира едниот, во друг предлог другиот тим, теоретски може да се случи сите три квоти да бидат добитни. На пример: ако мечот заврши 1-1, а двата гола да паднат во првото полувреме, тогаш добитни ќе бидат сите три предлози со одличен вкупен коефициент од 19.34.

Квота од 2.90 се нуди за играта дека Шпанија ќе даде гол во првото полувреме. Иста таква голема квота од 2.90 има и за играта дека во едно од двете полувремиња, двата тима ќе постигнат гол. Летоска на ЕП ова се случи во мечот кој по 90 минути заврши 1-1, и двата гола паднаа во второто полувреме.

Не е за потценување ниту квотата од 2.30 за играта дека на мечот ќе паднат 2-4 гола и притоа Италија нема да загуби. Италијанците три години не знаат за пораз, па и овој предлог е реален и примамлив.