Може ли Охрид да направи чудо против Пелистер и да му заврши работа на Вардар?

Охрид е домаќин на Еурофарм Пелистер во дербито на 10 коло од ракометната Суперлига, а само во Sport Life имате можност да се обложите. Гостите од Битола се големи фаворити за победа, но охриѓани на свој терен секогаш знаат да бидат опасен ривал.

Традицијата и квалитетот на двата тима велат дека Пелистер треба да слави. Битолчани имаат 13 победи по ред против овој ривал. Охрид последен пат се радувал против Пелистер пред седум години.

Еурофарм Пелистер со победа ќе се врати на првото место на табелата, а доколку се случи некое чудо и Охрид победи (квотата е седум), ќе се радува и скопски Вардар кој е најголем ривал на битолчани во трката за титулата.

- Оглас -

Најнови вести