Мрежата на Рајо ја полнат, Димитриевски уште е на клупата

Рајо Валјекано и Еспањол ремизираа 2:2 во мечот со кој стартувапе 7 коло од шпанската Примера дивисион. Двете екипи по еднаш беа во водство, а на крајот ремито изгледа како најреален резултат. Домаќините поведоа со голот на Де Томас уште во 6 минута, но до крајот на првото полувреме се случи пресврт. Иглесиас и Гранеро ја искористија слабата одбрана на домаќините и стигнаа до предност од 2:1.

Радоста на гостите траеше само две минути, откако се вратија од соблекувалните. Во 47 минута беше досуден пенал за Рајо, а Какута биеше прецизно за 2:2. До крајот на средбата немаше промена на резултатот.

Рајо и на овој меч ја продолжи очајната одбрана. Мадриѓани во последните три средби од Примера дивисион примија девет погодоци, но засега и тоа не е сигнал за тренерот да го смени голманот. Како резерва, на клупата на Рајо седи македонскиот репрезентативен голман, Столе Димитриевски, кој ја чека својата шанса да се докаже.

 

- Оглас -

Најнови вести