МЗТ против Сплит играше ефикасно и атрактивно (Видео)

Не само што извојува победа над Сплит од 104:87 во мечот од АБА 2 лигата, туку екипата на МЗТ Скопје Аеродром тоа го направи со стил, играјќи многу убаво за око во некои моменти од мечот.

МЗТ по четврти пат сезонава даде троцифрен број на поени (двапати во АБА 2 и двапати во домашното првенство), офанзивниот капацитет на тимот е неспорен, а тоа може да привлече и повеќе публика на наредните натпревари во регионалната лига.

На трибините во „Јане Сандански“ синоќа имаше околу 1.200 гледачи, a за тие што не беа присутни, еве дел од најатрактивните потези на „штрковите“:

 

 

 

- Оглас -

Најнови вести